Dodaj ogłoszenie
Zainwestować nad morzem? Warto!

Leżąca prawie pośrodku pasa nadmorskiego Ustka stanowi obszar o niepowtarzalnych walorach krajobrazowych, zdrowotnych i turystycznych. Atrakcją gminy są tętniące życiem miejscowości wypoczynkowe, piękne plaże, wydmy, ale także ciche łąki, urokliwe jeziora czy nadmorskie klify.

Dzięki wytężonej pracy powstało wiele znaczących inwestycji. Gmina stawia na sport i edukację, wspieramy rodziny i jako jedyni w Polsce organizuje Ogólnopolski Zjazd Maskotek® w Rowach. Z roku na rok liczba uczestników tego wspaniałego wydarzenia się powiększa, a wpływ na to ma niesamowity, rodzinny charakter imprezy.

W pierwszą sobotę lipca w Ustce organizowany jest Rajd Rowerowy „Szlakiem Zwiniętych Torów”, który przyciąga setki uczestników nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Na wszystkie imprezy serdecznie zaprasza urząd gminy.

Działki nad morzem

Na rozwój gospodarczy gminy Ustka mają wpływ: położenie nad morzem, w strefach uzdrowiska Ustka, uzbrojenie terenów inwestycyjnych oraz bliskość portów rybackich w Ustce i w Rowach.

Inwestorzy szukający lokalizacji pod pensjonat, biuro czy dom seniora chętnie wybierają naszą gminę.

Dębina

 – miejscowość letniskowa o ogromnym potencjale turystycznym. Doskonała baza wypadowa. Blisko stąd zarówno do Rowów – 5 km, Ustki – 15 km oraz Słupska –

20 km. Uzbrajane są tereny na sprzedaż kolejnych działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, usługową lub letniskową. Oferowane nieruchomości położone są na terenie zwanym „Zielone Wzgórza”. Przykładowo: za uzbrojoną działkę, położoną ok. 2 km od plaży, nabywca zapłaci ok. 60 zł/m2 netto.

Rowy

 – kąpielisko nadmorskie. Oferowane w tych miejscowościach działki znajdują się w odległości od 100 m (!) do 800 m od plaży. Cena: 300 zł/mnetto. Działki uzbrojone, przeznaczone w miejscowych planach pod zabudowę usług turystycznych, mieszkaniowe

i letniskowe.

Niestkowo, Charnowo

– miejscowości leżące na uboczu drogi krajowej.

Przy drodze krajowej nr 21, głównej drodze dojazdowej do Ustki i innych nadmorskich miejscowości, istnieje możliwość zlokalizowania stacji paliw oraz innych obiektów usługowych po obu stronach jezdni.

Przewłoka 

leży przy granicy z miastem Ustka, przy szosie Ustka–Rowy oraz przy międzynarodowym szlaku rowerowym R-10. Odległość do morza wynosi ok. 1,5 km.

Na plażę można się dostać urządzonym traktem pieszo-rowerowym. Cena wywoławcza 100 zł/mnetto. Proces semiurbanizacji jeszcze bardziej będzie widoczny po zrealizowaniu projektu pt. „Ryneczek”. Teren ten przeznaczony jest na cele zabudowy mieszkaniowo-usługowej o charakterze centrotwórczym – tj. związanym z organizacją przestrzeni centralnej w zespole zabudowy o podwyższonym standardzie dotyczącym jakości rozwiązań architektonicznych, estetycznych o reprezentacyjnym charakterze. Teren stanowić ma zwarty kompleks zabudowy budowany wg obowiązującej linii zabudowy. Przykładowe rozwiązanie: na parterze zlokalizowane usługi, na wyższych kondygnacjach mieszkania – apartamenty. Powierzchnia „Ryneczku” wynosi ok. 4 ha. W skład terenu  wchodzi 30 działek. Cena wywoławcza ok. 100 zł/mnetto.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Ustka, ul. Dunina 24; tel. (59) 8152-431 lub na stronie internetowej www.ustka.ug.gov.pl w zakładce „Nieruchomości”.

Źródło: http://magazynfakty.pl/22954-2/

Reklama