Dodaj ogłoszenie
Pociąg Słoneczny startuje w Wakacje
Pociąg „Słoneczny” od początku wakacji będzie dojeżdżał bezpośrednio z Warszawy do Ustki. Najpierw do Trójmiasta dojedzie w nieco ponad 3 godziny, a następnie dowiezie podróżnych do Ustki.

Pierwszy tegoroczny Słoneczny do Ustki startuje 25 czerwca, o godz. 7:46 z Warszawy Zachodniej (Warszawa Wschodnia 8:14). Do Gdyni Głównej „Słoneczny” dotrze o 12:02. Następnie pojedzie aż do Ustki (14:15). Z Ustki w podróż powrotną wyruszy o 16:32. Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 18:28 i dowiezie ich do Warszawy Wschodniej na 21:53. Pociąg będzie kursować codziennie, aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Cena biletu, bez zniżek, wynosi 45 złotych do Gdyni. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe, w związku z tym np. studenci zapłacą 22,05 zł. Bilet normalny do Ustki kosztuje 60 zł. Kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, podróżni w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy” otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w piętnastu obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki, np. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, na rejs statkiem wycieczkowym „Pirat”, w aquaparku Sopot czy w Cafe Mistral Ustka. Karty będą wydawane w wybranych kasach Kolei Mazowieckich, przy zakupie biletu u kierownika pociągu oraz można je pobrać ze strony.

– Cieszę się, że popularność pociągu „Słoneczny” wśród podróżnych nie słabnie – w ciągu dziesięciu lat przewiózł już blisko 870 tys. osób. Pociągi są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. To doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe dotarcie do ciekawych turystycznie miast w Polsce – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Źródło: Wiadomości Słupsk
Reklama