Dodaj ogłoszenie
LOTTO Duathlon Energy w Ustce

LOTTO Duathlon Energy w Ustce

Tegoroczna frekwencja podczas LOTTO Duathlon Energy zaskoczyła zarówno organizatorów, jak i samych mieszkańców, którzy nie spodziewali się spotkać w niedzielne popołudnie tylu sportowców na raz na usteckich drogach i Promenadzie.
Duathlon Ustka
Emocje podgrzewała nie tylko temperatura powietrza. Najpierw wystartowali najmłodsi – dziewczynki i chłopcy w trzech kategoriach wiekowych.

W dużej mierze były to dzieci z usteckich szkół, ale także te, które razem z rodzicami przyjechały na zawody z Polski. Najlepsi w swojej kategorii wiekowej otrzymali statuetkę i nagrody. Trudno powiedzieć, kto bardziej przeżywał start, dzieci czy ich rodzice.

– Bardzo cieszy nas wysoka frekwencja zawodów – mówi Adam Greczyło, organizator zawodów z Energy Events. – Zawodnicy są usatysfakcjonowani, pogoda dopisała, rywalizacja była ciekawa i co warte zauważenia, na dystansie krótkim pojawiło się sporo debiutantów. To cieszy i jest powodem do satysfakcji. Zależy nam na aktywowaniu lokalnej społeczności i nie tylko.

Warunki podczas dzisiejszej rywalizacji były bardzo dobre. Słoneczna pogoda i lekki wiatr okazał się nie tylko pomyślny dla zawodników. Na trasie pojawiło się wiele kibiców, mieszkańców Ustki, którzy chętnie dopingowali zawodników. A ci walczyli niejednokrotnie do ostatnich metrów. Pierwsze miejsca na dystansie długim w obydwu kategoriach kobiecej i męskiej OPEN należały do zawodników CTS Czaja Training System. I tak na dystansie długim niepokonany okazał się Maciej Kosmala z CTS Czaja Training System z czasem 2:09:03, a wśród kobiet zwyciężyła jego klubowa koleżanka Małgorzata Harasimiuk – Grodzka.

Na dystansie krótkim od początku objęła prowadzenie Małgorzata Wąsik (57:59) i do końca nie dała się wyprzedzić rywalkom. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Karol Dampc z Redy, który reprezentował team BIKE U UP. Ukończył zawody z czasem 53 minuty.

Organizator przyznał nagrody także w kategorii „Najlepszy mieszkaniec i mieszkanka Ustki. Tutaj niepokonana okazała się Lucyna Kuklińska – Nurkowska, pracownica Urzędu Miasta Ustki, kiedyś utytułowana zawodniczka i propagatorka sportowego trybu życiu. Zajęła także trzecie miejsce wśród kobiet w kategorii OPEN

Źródło: 10minut.tv

Reklama